Ніч — час тривожно тривожитися в різних позах 😪 Чи все ж таки спати?..
Психіка потребує відновлення, і сон абсолютно незамінний у цьому (що для песиків, що для людей). Тож ось базові правила якісного сну:
🌙 Спіть вночі не менше 7-8 год. Вдень теж можна трохи поспати, якщо хочеться.
🌙 Провітрюйте кімнату перед сном. А ще краще — виходьте на прогулянку хоча б на 15 хв.
🌙 Подбайте, щоб у кімнаті було темно. Мелатонін виробляється тільки у темряві.
🌙 Приймайте теплу ванну чи душ, робіть улюблені гігієнічні процедури.
🌙 Не їжте на ніч важкої їжі. Не вживайте алкоголь, кофеїн, нікотин ввечері.
🌙 Не займайтеся важкими фізичними вправами ввечері.
🌙 Принаймні за годину до сну відкладіть смартфон, не читайте новин в ліжку.
Безсоння, раптові пробудження вночі, страх засинати, небажання прокидатися та інші тривожні стани — це сигнали вашої психіки, на які варто звернути окрему увагу.
В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» стартувала комунікаційна кампанія, мета якої – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
Так само, як здатність до адаптування, функціонування й навіть певного розвитку під час війни, перспективи повоєнного відновлення України значною мірою залежать від рівня емоційної солідарності громадян та культури піклування про ментальне здоров’я. Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.
У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.
Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:
· Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program
· Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program
· YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program
· Twitter – https://twitter.com/howareuprogram
· Telegram – https://t.me/howareu_program
· TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program
· Viber – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3 NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного. Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.
Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Зберігайте і поширюйте важливі номери, за якими можна знайти підтримку.
Поради щодо стабілізації психологічного стану батьків та дітей, які залишили свої домівки